Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady Lavande (FR)

 

REPRIMAND(GB) - LYPHEOR BABY(USA) (LYPHEOR(GB))

 

2.4.1996

A 1/1

 

Lady Lavande byla zakoupená až jako chovná klisna. Je to subtilní hnědá kobylka, která je trochu bojácná. Hned první její potomek byla hvězda - Lady JagminObrazek se dokázala prosadit ve velkých dostizích na Slovensku. Pak však měla Lady Lavande problémy s mateřským mlékem a několikrát přišla o potomka v prvních dnech po narození. V roce 2010 se však konečně zadařilo a "Lavandka" porodila nádherného hřebečka po Beccari (USA). Na počest dnes již zemřelého plemeníka se jmenuje Lord Beccari. Na fotce s ním. V roce 2011 přivedla na svět klisničku Lady Beccari po stejném otci. Jejím posledním potomkem je valach Lusk, po plemeníkovi High Extreme (IRE).
 

dsc_2271.jpg

 

 

Werena

 

FALUN - WENDI GRÜNER (SEA BREAK(IRE))

 

10.5.2001

A 1/1

 

Obrazek

Werena reprezentovala naši stáj celkem 5 let, vydělala 178 900 Kč a vyhrála 6 dostihů. Patří mezi koně, na které se nezapomíná a všichni se moc těšíme na její hříbata. Po své matce Wendi Gruner zdědila velice milou povahu, i když občas dokázala probudit svůj temperament. Pod sedlem byla pracovitá, ale také náladová klisna. Jejím otcem je legendární Falun, podle kterého se také jmenuje naše stáj. Do chovu odešla především proto, že je to poslední potomek Faluna. Po něm zdědila také milou povahu, bojovné srdce a mohutnost. Podobně jako její matka neměla ani Werena nikdy vážnější zdravotní problémy. Na jaře 2011 se jí narodil první potomek. Krásný mohutný hřebec, který dostal jméno Waska. V roce 2013 přivedla na svět krásnou velikou klisnu po plemeníkovi Egertonovi (GER). Ve stádě figuruje na nejvyšším stupínku a o všem rozhoduje. Toť vše o poslední ''Falunce'' , té nejlepší z nejlepších.

Dostihová kariéra zde:

www.dostihyjc.cz/kun.php

2007_0916vc0008.jpg

 

 

Mala Czarownica (POL)

 

JAPE(USA) - MALA CZARNA(POL) (DAKOTA (IRE))

 

20.4.2005

A 1/1Obrazek

 

Klisna k nám přišla v létě 2009 do chovu. Klisna má velmi dobrý původ, a tudíž je velmi nadějná pro chov. Na jaře 2011 se jí narodila krásná klisnička, kterou jsme pojmenovali Maquia. Když k nám Czarownica přišla, byla velmi nevyrovnaná. Teď již můžeme říct, že se velmi zlepšila a také jí narostlo pěkné bříško. Ve stádě je nekonfliktní. V roce 2012 přivedla na svět opět klisnu po plemeníkovi Dandoun (GB) se jménem Maceshka.
 
 
 
 
 
 
 
 

Dostihová kariéra zde:
 
 

dsc_2267.jpg

 
 
 
 
 

Roxala

 

High Extreme(IRE)-Radara (Dara Monarch(GB))

 

8.4.2005

A 1/1

 

 

upravene--1-.jpg  1.7---10.misto--1-.jpg

 

Roxala přišla do naší stáje před sezonou 2009 a reprezentovala naši stáj až do roku 2012, kdy ukončila svou dostihovou kariéru. Můžeme říci, že "Roxy" je kapitola sama o sobě. Je to velká osobnost a velmi pracovitá kobylka, která šla vždy každý dostih naplno. V boxe nervozní klisna se dokázala pod sedlem sklidnit a dodnes je to velmi spolehlivý kůň. Mezi její největší úspěchy na dráze patří zejména 1. místo v dostihu III.kategorie na hluboké půdě v Praze. V každém ze svých dostihů se zúčastnila stejnou taktikou. Celý dostih cválala na chvostu pole a v cílové rovince rozbalila svůj drtivý finiš, který leckdy znamenal vítězství.

V současné době je březí po Stormy Jail (IRE).

 

Dostihová kariéra zde:

www.dostihyjc.cz/kun.php

 

 dsc_6353.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přání

(Jan, 14. 2. 2017 16:28)

Přeji Vám úspěšnou nadcházející chovnou a brzy i dostihovou sezonu.Jezdím na dostihy do Chuchle a fandím Vám.
At´ Vám koně jdou.

Lžeme vesele

(Středočeský kraj, 13. 4. 2015 22:14)

Prosím vás, stránky vypadají nádherně, ale ta skutečnost je jiná. Už se nad váma někdo jiný "zamyslel". To je to heslo Navrch huj... On to někdo jiný za vás konečně vyřešil. Nyní je krása jet kolem a vidět jak statek vzkvétá a buduje se, nejen uvnitř budov, ale vše okolo a v širém okolí.

Re: Lžeme vesele

(Dita, 5. 2. 2017 10:39)

Tedy ted jsem uplne nahodou nasla tuto stranku a vas konentar. To snad nemyslite vazne? Kone a Faltovi znam dovre 20let. Muj tata tam roky pracoval i mamka se starala o kobyly. Za tech 20let jsem nezazila ze by jediny den nemeli kone vykydano (hluboko nastlano!) nebo ze by nemeli plny zlaby a hromadu sena. Cele dny travili na pastvinach.Jejich odchovy jsou uzasny vychovany kone . Jednoho mam doma uz 15let. Staje a vybehy byli naprosto udrzovane ciste. Pred par lety instalovany napajecky takze to neni tak ze by to tam nejak chatralo. Jdete se s temi kecy vycpat. Nic o tom nevite. Kone se tam dozivaji uctyhodneho veku v dobre kondici. Malo kdo ma takto ciste svedomi.